Compania Aquatim „în”, „din” și „pentru comunitate”

Miercuri, 22.05.2024, a avut loc cea de a doua ediție a activității educative  „Apă cu Model”, organizată de compania Aquatim la Muzeul Apei din Timișoara.

Apă cu Model

„Modelul” celei de a doua ediții a activității a fost dl. prof. dr. Șerban Negru, medic primar oncolog la Centrul Oncologic Oncohelp, Președintele Asociației Oncohelp. Acesta le-a expus tinerilor cât de importantă este cunoașterea de sine, puterea de a-și învinge temerile și de a-și asuma riscuri în atingerea obiectivelor pe care și le stabilesc, menținând mereu un standard cât mai ridicat în configurarea planurilor lor pentru viitor. Dl. profesor le-a împărtășit tinerilor din experiențele sale personale legate de alegerea profesiei și  a specialității medicale dificile pe care o practică cu succes în comunitatea timișoreană. Satisfacția cea mai mare pe plan profesional, dincolo de marea reușită a înființării unui centru oncologic care funcționează la cele mai înalte standarde, este formarea unui număr mare de specialiști în oncologie și a unei echipe de trei sute de oameni care au același scop: lupta cu cancerul.

Vă mulțumim, d-le prof. Șerban Negru, pentru timpul pe care ați decis să-l petreceți cu elevii Colegiului Tehnologic „Emanuil Ungureanu”, ai Liceului Tehnologic „Azur” din Timișoara și ai Liceului Tehnologic „Cristofor Nako” din Sânnicolau Mare.

Vă mulțumim dragi elevi și profesori care ați răspuns invitației noastre.

Mulțumim  partenerului nostru în realizarea acestei activități, Liceul de Artă „Ion Vidu”, elevelor Mara Mogoș și Tamara Plic, care ne-au încântat cu un mic recital de chitară clasică, coordonate fiind de dl. profesor Adrian Mardan.